Tenisky – ľahko kombinovateľná obuv, ktorú nosia takmer všetky vekové kategórie

Univerzálnejšiu dámsku a pánsku obuv ako sú tenisky jednoducho nenájdeme. Poznáme rôzne značky tejto univerzálnej obuvi, ktorá si opantala takmer všetky vekové kategórie. Vyznačuje sa pohodlnosťou. Je to športová obuv, ktorá býva väčšinou lepená s podošvou, ktorá je buď z pevnej pružnej gumy, alebo zo syntetického materiálu. Zvršok tenisky býva väčšinou z kože alebo z plátna.

Tenisky – ľahko kombinovateľná obuv, ktorú nosia takmer všetky vekové kategórie
Tenisky – ľahko kombinovateľná obuv, ktorú nosia takmer všetky vekové kategórie (zdroj: Shutterstock.com)

Nielen športové varianty

Kedysi sa tenisky, či už dámske tenisky, alebo pánske tenisky, nosili výlučne len k športovému oblečeniu. Postupom času sa však táto obuv začala vyrábať nielen v športových variantách, ale aj v módnych a vychádzkových. Vedeli ste, že úplne prvé tenisky boli vyrobené okolo roku 1860? Vyzerali síce úplne inak ako tie dnešné, ale už v tej dobe si ich obľúbili viacerí muži i ženy.

Tenisky sú obuv, ktorá je nesmrteľná, preto nezaškodí, ak si svoj botník obohatíte o nové tenisky. Muži budú viac preferovať športovejšie varianty pohodlných pánskych tenisiek. Ženy zase ocenia skôr módne dámske tenisky.

Dámske tenisky k elegantnejších kúskom

Tenisky sú ľahko kombinovateľnou obuvou, preto môžete v uliciach, či v módnych časopisoch vidieť kombinovanie moderných dámskych tenisiek s elegantnejšími kúskami. Dámy môžu tenisky kombinovať nielen k teplákom, ale aj k dámskym sakám a k džínsom. V letnom období sa skvele kombinujú k letným voľným šatám. K šatám ale kombinujte výhradne módne dámske tenisky.

Klasikou sú biele tenisky, avšak vôbec sa nemusíte báť ani výraznejších farieb. V lete zvýraznia vaše opálené nohy, v jesennom a jarnom období skvele doladia farebne neutrálny outfit.

Jesenné kombinácie

Keďže sa nám začína jeseň, určite uvažujete, s čím všetkým môžete kombinovať práve tenisky. Dámy môžu voliť jednoduchú a pritom veľmi pohodlnú kombináciu tenisiek, slim fit džínsov, prechodnej bundy a jednoduchého bavlneného topu s dlhými rukávmi. Páni zase môžu kombinovať tenisky s džínsami, pánskymi mierne zateplenými mikinami na zips a s bavlnenými tričkami.

Komerčný článok