Dámske zimné topánky – základné kúsky kombinovateľné s každým štýlom

Mať dobré základy šatníka je kľúčové, pretože vďaka nemu viete kúsky medzi sebou jednoduchšie kombinovať a nikdy sa vám nestane, že by ste si nemali čo obliecť. Rovnako to je aj pri topánkach na zimu – netreba mať toho veľa. Stačí, ak budete mať pár základných kúskov, ktoré budú kvalitné a zároveň si budete mať vždy čo obuť. Poradíme vám teda, ktoré kúsky si do šatníka zaobstarať a do ktorých sa oplatí investovať.

Dámske zimné topánky - základné kúsky kombinovateľné s každým štýlom
Dámske zimné topánky – základné kúsky kombinovateľné s každým štýlom (Foto: pixabay.com)

„Chelsea boots“

Samozrejme, nemusia byť originál a množstvo obchodov aj na Slovensku predáva topánky v tomto štýle. Najlepšie je kúpiť si kvalitné kožené čižmy s nízkym podpätkom. Momentálne sú v trende tieto topánky so špicatou špičkou, no ak sa chystáte do nich investovať, neodporúčame sa držať trendov, ale skôr nadčasových kúskov.

Je lepšie sa vyhnúť aj akýmkoľvek vzorom, napríklad vzoru hadej alebo krokodílej kože. Odporúčame kúpiť si tieto čižmy v čiernej farbe, pretože na tých je najmenej vidieť akékoľvek poškodenia. Chelsiea boots sú variantom, ktorý viete skombinovať do špotrového aj elegantného štýlu, takže sú veľmi variabilné.

Elegantné čižmy

Hodia sa pre ženy, ktoré sa aj na bežný deň obliekajú elegantne, no aj pre tie, ktoré sa raz za čas hodia do elegantného štýlu. Ak by sme vám mali odporučiť špeciálny štýl, tak ideálne sú čižmy nad koleno. Poriadne vás zahrejú, sú štýlové a nemusíte sa báť dať si k nim sukňu alebo šaty so silonkami.

Výhodou je aj to, že takéto čižmy opticky predlžujú nohy, takže ich odporúčame aj pre nižšie dámy. Čo sa týka farby, tak sa v tomto prípade nebojte siahnuť aj po farbách. Bordová, hnedá, krémová, ružová alebo sivá sú ideálne farby a aj napriek tomu, že to nie je čierna sa dajú jednoducho kombinovať.

Športové topánky

Určite nechce ani jedna z nás chodiť denno-denne vo vysokých čižmách alebo elegantných topánkach. Preto treba mať ešte jedny topánky, ktoré si obujete, keď vybehnete do obchodu, na prechádzku alebo na lyžovačku. Ideálne je, aby boli na zips, pretože nie je nič horšie, než neustále sa do topánok šnurovať. S farbami je to v tomto prípade na vás, no opäť odporúčame siahať po niečom neutrálnejšom.