Unisex móda – ktoré kúsky sú vhodné pre obe pohlavia a ako ich kombinovať?

Móda bez hraníc. Aj tak sa dá nazvať unisex, ktorý v módnom svete vymazal rozdiely medzi mužom a ženou. Ak ste na nosenie tohto oblečenia nikdy nenabrali odvahu, ukážeme vám, prečo sa toho netreba báť, a prezradíme, ktoré kúsky sú vhodné pre obe pohlavia a ako ich kombinovať.

Unisex móda - ktoré kúsky sú vhodné pre obe pohlavia a ako ich kombinovať?
Unisex móda – ktoré kúsky sú vhodné pre obe pohlavia a ako ich kombinovať? (zdroj: komerčný článok)

Ako táto móda vznikla?

Ženy bojujúce za nezávislosť a pohodlnejšie oblečenie, ktoré stráca akýkoľvek náznak mužskosti alebo ženskosti. Aj tak by sa dalo charakterizovať obdobie 60. rokov, v ktorom sa prvky pánskeho šatníka pomaly dostávali aj do dámskej módy.

Za preslávením unisex módy stojí aj Coco Chanel, ktorá občas kombinovala obľúbené pásikavé oblečenie so širokými nohavicami pánskeho strihu. Táto móda sa však prebojovala do sveta módy definitívne až v 90. rokoch, kedy sa na popularite tohto štýlu podieľal aj Calvin Klein.

Čím môže unisex oblečenie zaujať?

Praktickosť a všestrannosť oblečenia. Tento šatník vyhovie aj mužom, aj ženám, pričom je jedno, či ide o rifle, košele, tričká, svetre alebo obuv.
• Dôležitým znakom unisex je hlavne pohodlie. Oblečenie by nemalo človeku prekážať a mal by sa v ňom cítiť dobre, bez ohľadu na strih a vzhľad.
• Unisex outfit určite podtrhnete minimálnym make-upom a jednoduchými strihmi, kľúčom je prirodzenosť.
• Namiesto šiat si na seba hodíte nohavicový kostým, skinny nohavice vymeníte za pánske rifle a elegantný sveter nahradíte nadrozmernou mikinou. Vďaka unisex si skúsite outfity, na ktoré by ste si možno inak netrúfli.

Ako kombinovať unisex s klasickými kúskami?

Výhodou unisex oblečenia je práve jeho kombinovateľnosť s klasickými kúskami. Muži a ženy si zároveň môžu toto oblečenie zameniť, čo podtrhuje celkovú myšlienku a zmysel tejto módy.

Pár tipov, ako nosiť unisex oblečenie:

• Hľadáte kvalitné a pekné dámske kabáty? Výber je obrovský. V rámci unisexu však môžete vsadiť hlavne na tie, ktoré sú nadrozmernej veľkosti a strihom pripomínajú pánske sako.
• Skombinujte široké džínsy s rovným strihom a biele tričko alebo si na mikinu navlečte džínsovú bundu.
• Zapnite si džínsovú košeľu až po krk alebo siahnite po rifľovom overale.
• Dôležitou časťou outfitu je aj pohodlná a štýlová dámska obuv. Casual unisex outfit podtrhnú napríklad čižmy s drsnou podrážkou alebo mohutné tenisky, kým nohavicový kostým vynikne vďaka topánkam z lakovanej kože alebo mokasínam s väčšími platformami.

Nie ste si istá, či by vám takéto oblečenie sadlo? Požičajte si od vášho partnera denimovú košeľu, veľkú mikinu alebo džínsovú bundu a skombinujte ju s pohodlnými nohavicami. Uvidíte, že si unisex vďaka pohodlnosti a nekonvenčnosti časom naozaj zamilujete.

Komerčný článok