Starostlivosť o tetovanie krok po kroku

Správna starostlivosť o tetovanie je dôležitá nie len pre jeho výdrž, ale aj na rýchlejšie hojenie. Je dobré, ak sa ohľadom správnej starostlivosti a prípravy na tetovanie spýtate tatéra. Ten vám všetko priblíži a odporučí aj konkrétne produkty. Informácie o základnej starostlivosti sa dočítate aj v tomto článku.

Starostlivosť o tetovanie krok po kroku (Foto: unsplash.com)

Tesne po tetovaní

Hneď ako tatér dokončí dielo na vašej koži, tak ho zabalí do klasickej fólie, ktorú by ste si mali nechať niekoľko hodín. Potom nastupuje domáca starostlivosť a hojenie. Na to používajte detské mydlo, ktoré je najjemnejšie. Miesto tým potrite, umyte vodou a prikladaním uteráka vysušte.

Prvé dni sa tetovanie nekrémuje, musíte počkať, kým poriadne uschne. Potom je dobré používať Bepanten, ktorý urýchli hojenie. V noci si koža vytvorí ochrannú vrstvu a postupne sa začne tvoriť aj chrasta, ktorá po čase odpadne.

Dlhodobá starostlivosť

Počas troch týždňov by ste sa mali vyhýbať kúpaniu v bazénoch, slanej vode, saune a rybníkom. Môžete cez kožu a čerstvú ranu dostať infekciu. Dôležitá je aj ochrana pred slnkom – používajte špeciálne SPF alebo sa zdržujte v tieni.

Koža by mala vždy dýchať, aby sa hojila čo najrýchlejšie, takže je dôležité ju mastiť, no len tenkou vrstvou. V žiadnom prípade nestrhávajte chrasty a nechajte tetovanie zahojiť sa. Inak by mohla vypadávať farba a nebolo by podľa vašich predstáv.