Detaily v interiéri – podľa čoho vyberať?

Dolaďovať interiér doplnkami sa môže niekedy zdať ľahké, no na to, aby hralo úplne všetko dohromady by ste mali mať aspoň trošku vycibrený zmysel pre detail. Je viacero spôsobov a druhov doplnkov na to, aby ste si priestor zútulnili a nepôsobil tak surovo. Jednoducho, aby ste si z vášho obydlia spravili domov. Ktoré doplnky do interiéru by ste jednoznačne nemali podceňovať a ktoré z vášho priestoru spravia kompletný celok? Prečítajte si o všetkom v tomto článku.

Detaily v interiéri - na čo sa zamerať?
Detaily v interiéri – podľa čoho vyberať?  (Foto: unpslash.com)

Doplnky, ktoré povedia váš príbeh

Dom alebo byt je miestom, kde trávite najviac času so svojou rodinou. Nemal by to byť len nejaký štýlový priestor, dekorovaný ako z časopisu. Veď takýchto  domov je množstvo a v podstate ničím sa neodlišujú. Spravte si váš priestor osobnejším, aby vystihoval váš štýl a osobnosť. Vyberte si také doplnky, ktoré pre vás niečo znamenajú alebo vám pripomínajú určité spomienky. Napríklad si zaveďte tradíciu, že si kúpite na dovolenke doplnok do domácnosti. Tak vám bude vaša domácnosť pripomínať všetky cesty.

Kus prírody aj doma

Kvety. Tie sú a vždy boli tými najkrajšími doplnkami interiéru. Ak si kvety vyberiete správne a aj ich správne usporiadate, váš dom sa bude trblietať novými farbami. Samozrejme, vyberajte aj podľa toho, ako sa dokážete o kvety postarať. Ak v tom nie ste príliš zruční, náročnejšie kvety na pestovanie nechajte radšej na profesionálov. No aj nenáročné kvety sú často esteticky veľmi pekné. Či už sú to kaktusy, machy alebo iba rastlinky bez kvetov, no s o to zaujímavejšími listami. Rastliny dokonca dokážu pozitívne pôsobiť na zdravie človeka, či už fyzické alebo psychické. 

Detaily v interiéri - na čo sa zamerať?
Detaily v interiéri – podľa čoho vyberať? (Foto: unsplash.com)

Koberce, závesy a záclony

Takmer nič nedokáže zútulniť a doplniť priestor viac, ako zaujímavé koberce, ľahučké záclony a funkčné závesy. Záclony a závesy tlmia svetlo, tvoria atmosféru a ak máte veľké okná, tak vás ochránia aj pred množstvom zvedavých očí. Ak používate pravidelne závesy, dôležitý je potom aj výber svietidiel, ktoré taktiež pôsobia na to, ako interiér vyzerá. Tejto téme sme sa venovali už v článku o svietidlách. Koberce zas do priestoru vnášajú tú útulnosť, s nimi izby nevyzerajú tak prázdne. Vďaka nim vám bude teplo na nohy a pohyb po podlahe bude príjemnejší.