Muži vs. ženy: Kto nakupuje viac a koľko míňame?

Čo sa cez internet nakupuje najviac je často diskutovaná téma, ktorá nás zaujíma. Je to tým, že sa snažíme pochopiť, možno podľa sebakritického pohľadu, naše nákupné návyky?

Zaujímavejšia ako otázka čo sa nakupuje najviac, sú pritom podľa nás údaje o tom ako sú množstvá nákupov, ich hodnota či ďalšie zaujímavé fakty, že či nakupujú viac ženy alebo muži. Predsudky bokom a pozrime sa na to, čo hovoria štúdie, štatistiky a dáta.

Muži vs. ženy: Kto nakupuje viac a za koľko?
Muži vs. ženy: Kto nakupuje viac a koľko míňame? (Foto: unsplash.com)

Móda dominuje u žien, u mužov elektronika

Najčastejšie celosvetovo na internete ľudia nakupujú oblečenie a obuv, knihy, elektronické knihy a audio knihy, kozmetiku, parfumy, šperky a hodinky. Pri výbere pomôžu rôzne rebríčky, ak ide o parfémy tak výber top 12 vôni skrz ponuky desiatok obchodov je na stránkach nákupnej poradne na https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsie-parfemy-pre-zeny/. Podobné výbery nájdeme aj pre ďalší sortiment.

Vo svete patria k najviac preferovanému tovaru aj mobily a iné telekomunikačné zariadenia. Z elektroniky rastie záujem o segment „biela technika a domáce spotrebiče“. Muži kupujú viac práve elektroniku, mobilné telefóny, auto-moto doplnky a autopríslušenstvo, softvér a hardvér.

Ženy nakupujú častejšie a viac

Toto zrejme neprekvapí nikoho. Viaceré ďalšie štúdie a ich výsledky hovoria o tom, že ženy nakupujú na internete častejšie a viac, ako muži. Toto by určite potvrdil aj nie jeden slovenský alebo český prevádzkovateľ internetového obchodu.

Ženy nakupujú častejšie a viac
Ženy nakupujú častejšie a viac (Foto: unsplash.com)

Drahšie veci viac nakupujú muži

Muži však nakupujú častejšie drahšie veci, kedy suma nákupu presiahne stovky eur veľmi často. Tu sa jedná skôr o elektroniku a mobilné telefóny. Z pohodlia domova sa jednoducho vyberá aj nábytok, ktorý je tak tiež pomerne často nakupovaný.

Ešte pár zaujímavosti na záver. Vysokoškolsky vzdelaní ľudia nakupujú v porovnaní s ostatnými viac knihy, lístky na rôzne podujatia, letenky, cestovné zájazdy, nábytok, vybavenie domácností, finančné služby, poistenie a tiež vzdelávacie služby.

Čo sa týka nákupov, na Slovensku kraľuje nakupovanie vo výpredajoch, akciového či inak zľavneného tovaru. Rovnako je to v kamenných obchodoch, ale aj na internete. Ak nakupujete cez internet, na stránke https://www.kuponyzdarma.sk/ sa združujú kupóny na zľavy do stoviek slovenských internetových obchodov v podobe zľavových kódov, rôznych akcií, zliav, výpredajov a ďalších výhod k nákupu.