Infrasauna a jej použitie

Infrasauny sa rýchlo rozširujú do bežných domácností a tým je myslené nie iba do novostavieb rodinných domov ale čím ďalej tým viac sa s nimi stretávame aj v bežných panelákových bytoch.

Infrasauna a jej použitie
Infrasauna a jej použitie (zdroj: unsplash.com)

Pred desiatimi rokmi väčšina z nás mala skúsenosti iba z klasickými fínskymi saunami, kde teplota bežne dosahuje aj okolo 100 stupňov Celzia. Oproti tomu teplota v infrasaune je výrazne nižšia. Bežne sa pohybuje okolo 40 až 50 stupňov Celzia čo je pre mnoho ľudí výrazne príjemnejšia teplota. Tiež záťaž na organizmus nie je taká veľká ako v klasickej saune. To ale neznamená že fínska sauna a jej účinky nemajú priestor pri saunovaní. Práve naopak. Každá je vhodná pre iný účel a na iné použitie.

V dnešnej dobe sú sauny pre coronu zavreté, a preto ľudia hľadajú alternatívy ako sa svojho obľúbeného saunovania nevzdať. Pre domáce použitie je infrasauna pre väčšinu ľudí výhodnejšia. Okrem spomínanej nižšej teploty, ktorá otvára možnosti saunovania širšiemu spektru užívateľov sú tu aj ďalšie výhody. Jednou z nich je určite priestorová nenáročnosť. Existujú infrasauny pre jednu osobu kde potrebujeme priestor menší ako meter na šírku aj hĺbku. Priestorové nároky by sa dali prirovnať k bežnej chladničke.

Nakoniec spomenieme ešte jednu zaujímavú vlastnosť infrasauny. Na rozdiel od klasickej sauny, kde väčšina potrebuje napájanie 380 voltov v tomto prípade stačí bežná zásuvka. Teda zapneme ju podobne ako spomínanú chladničku alebo iný elektrický spotrebič v domácnosti.

Komerčný článok