Ako zabaviť malé deti a zároveň ich priviesť k športu?

Deti sú v mnohom obrazom svojich rodičov a platí to aj pri športe. Ak budete deti od malička viesť k športu, vytvoria si pozitívny vzťah k pohybu na celý život. Nikto predsa nechce, aby z jeho dieťaťa vyrástol nemotorný dospelý. Áno, niektoré druhy športu sú výborné na budovanie kondície, ale aj rozvoj koordinácie, motoriky a dobrej pohyblivosti.

Ako zabaviť malé deti a zároveň ich priviesť k športu?
Ako zabaviť malé deti a zároveň ich priviesť k športu? (zdroj: unsplash.com)

Vyskúšajte týchto pár tipov na zdravý pohyb s deťmi:

1. Nie je nič prirodzenejšie ako chôdza

Chôdza sama o sebe môže byť pre deti po dlhšom čase nuda. Meňte preto často trasy a hrajte sa počas prechádzky rôzne hry. Môžete napríklad spoznávať okolitú prírodu a rastliny, ktoré v danej lokalite rastú. Nezabudnite na herbár alebo encyklopédiu rastlín a dobrodružná výprava môže začať.

2. Nechajte deti vybrať

Vo vašom okolí sa určite konajú rôzne športové krúžky alebo kurzy. Napríklad kurz plávania, ninja kurzy (ninja training courses), tanečné krúžky, judo, gymnastika a iné. Vezmite deti na ukážkovú hodinu, aby si sami vybrali, čo ich baví. Takýmto spôsobom pri danom športe zostanú určite dlhšie.

3. Spravte z pohybu prirodzenú súčasť dňa

Či už si s deťmi zatancujete, alebo sa zahráte na hodinu telocviku. Ak budete dbať na pravidelnosť, pohyb sa stane dennou rutinou ako každodenné umývanie.

4. Ani škaredé počasie nie je prekážka

Vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) aj vo vašom okolí určite bohato stačí na to, aby sa deti rozhýbali, hoci vonku napríklad prší.

Pre staršie deti, ktoré vyžadujú intenzívnejší pohyb sú výborné trampolínové parky (trampoline park equipment). V tých väčších si dokonca môžete zaskákať spolu s deťmi.

5. Pohyb by mal byť hlavne zábava

Každé dieťa má odlišné predispozície na šport. Kým jednému sa darí viac, inému menej. Nikdy by to však nemal byť dôvod na posmech alebo znevažovanie detských schopností. Šport má byť pre detí tá príjemnejšia časť dňa, keď sa môžu uvoľniť a vyblázniť bez akéhokoľvek porovnávania.

Komerčný článok