Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša

Pitie vody má množstvo zdravotných aj estetických benefitov. Zas to ale netreba preháňať, pretože aj to môže telu škodiť. Ideálne sú približne 2 až 2,5 litra vody za deň. Záleží aj od veku, pohlavia a váhy, no riaďte sa aj tým, čo vám telo hovorí. Čo vám prinesie to, že budete dbať na poriadny pitný režim?

Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša
Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša (Foto: unsplash.com)

Zdravie aj krása

Dostatočný pitný režim dopomáha správnemu vylučovaniu toxínov z tela, takže sa tam zbytočne nehromadia. Voda prospieva aj správnemu fungovaniu a kondícií vašich obličiek, vyhýbate sa tak obličkovým kameňom a artritíde. Nebudete mať vďaka tomu ani zhustenú krv a zdravší obehový systém. Správny pitný režim taktiež posilňuje imunitu, takže vás neskolí len tak nejaká chrípka alebo nádcha. Znižuje sa tiež riziko srdcových   chorôb, hypertenzie a osteoporózy.

Z estetickejšej stránky je dostatok vody veľmi dobrý na zdravý vzhľad pokožky. Bude vypnutá, hydratovaná a dokonca spomaľuje starnutie. Pokožka vďaka vode nestráca elasticitu a málo vody môže pokožku vysušovať, môžu sa tvoriť šupinky a postupne čoraz viac vrások. Pri problematickej pleti je voda taktiež skvelým pomocníkom, keďže ako sme vyššie spomínali, pomáha účinne vylučovať toxíny z tela, a tak sa neprenášajú do pokožky.