Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša

Pitie vody má množstvo zdravotných aj estetických benefitov. Zas to ale netreba preháňať, pretože aj to môže telu škodiť. Ideálne sú približne 2 až 2,5 litra vody za deň. Záleží aj od veku, pohlavia a váhy, no riaďte sa aj tým, čo vám telo hovorí. Čo vám prinesie to, že budete dbať na poriadny pitný režim?

Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša
Prečo piť veľa vody a aké zdravotné benefity to so sebou prináša (Foto: unsplash.com)

Či už je vaša téma prevencia, ochrana voči vírusom alebo intímna hygiena, základ je dostatok spánku, strava a pohyb. S týmto ide ruka v ruke dostatok tekutín počas celého dňa.

Zdravie aj krása

Dostatočný pitný režim dopomáha správnemu vylučovaniu toxínov z tela, takže sa tam zbytočne nehromadia. Voda prospieva aj správnemu fungovaniu a kondícií vašich obličiek, vyhýbate sa tak obličkovým kameňom a artritíde. Nebudete mať vďaka tomu ani zhustenú krv a zdravší obehový systém. Správny pitný režim taktiež posilňuje imunitu, takže vás neskolí len tak nejaká chrípka alebo nádcha, je to tak aj ochrana proti chrípke. Znižuje sa tiež riziko srdcových chorôb, hypertenzie a osteoporózy.

Z estetickejšej stránky je dostatok vody veľmi dobrý na zdravý vzhľad pokožky. Bude vypnutá, hydratovaná a dokonca spomaľuje starnutie. Pokožka vďaka vode nestráca elasticitu a málo vody môže pokožku vysušovať, môžu sa tvoriť šupinky a postupne čoraz viac vrások. Pri problematickej pleti je voda taktiež skvelým pomocníkom, keďže ako sme vyššie spomínali, pomáha účinne vylučovať toxíny z tela, a tak sa neprenášajú do pokožky.

Po cvičení je dôležitou súčasťou správna regenerácia svalov.