Myslíte ekologicky? Aké detské plienky si vybrať?

Možno ste si všimli, že pokožka vášho dieťatka citlivo reaguje na niektoré druhy jednorazových plienok, a to ste si priplatili za značku. Je tu však aj iná cesta, ako dieťatko hygienicky zabaliť a vyhnúť sa mokrým prekvapeniam. Medzi detskými plienkami sú čoraz obľúbenejšie bavlnené plienky.

Aj jednorazové plienky môžu byť dobre rozložiteľné

Len si spočítajte, koľko kusov plienok miniete počas prvých dvoch rokov od narodenia dieťatka. Na skládke sa budú rozkladať tisíce dní. Všetko by sa zmenilo, keby sme sa naučili nakupovať eko plienky, ktoré nielen nie sú plné chemikálií, ale sa aj dokážu rýchlo a dobre rozložiť. Ekologické jednorazové plienky sú navyše takmer nerozoznateľné od tých bežných – sajú rovnako dobre, môžu obsahovať kontrolný pásik na meranie vlhkosti a pútajú peknými vzormi. Čo vás na bežných jednorazových plienkach najviac odradí? Nepoužité či použité, všetky majú charakteristický zápach, ktorý nám príliš nevonia. Nepríjemné situácie vznikajú tiež vtedy, keď netrafíte správnu veľkosť plienky alebo ju dieťatku nesprávne zapnete. Tušíte, že do obchodu sa dlho nedostanete? Vtedy si treba detské plienky zaobstarať aj do zásoby.

Keď už je dieťatko len kúsok od odplienkovania, veľkou pomocou vám budú priedušné, no napriek tomu nepremokavé látkové tréningové nohavičky pre deti. Sú dostupné v prevedeniach pre dievčatá i chlapcov a opäť si ich vyberáte podľa veľkosti dieťatka. Detské tréningové nohavičky slúžia na to, aby drobci zacítili vlhkosť, keď sa im stane nehoda, a nabudúce rýchlejšie zareagovali. Keďže sú nepremokavé, ušetríte kopu času, ktorý by ste venovali čisteniu textílií.

Moderné bavlnené plienky

Kým drobčeka privediete na svet, máte dostatok času sa rozhodnúť pre variant detských plienok. Jednorazové plienky mnohým vyhovujú najviac, pretože sú praktické. Po použití sa vyhodia a nie je s nimi žiadna starosť. Skutočne? A čo zápach sálajúci zo smetného koša? Niekedy nepomáhajú ani voňavé vrecká, nehovoriac o tom, že nás nebaví manipulácia so špeciálnymi košmi na použité plienky. Je tu alternatíva v podobe detských bavlnených plienok s univerzálnym využitím. Majú rôzne veľkosti, farby alebo vzory, vďaka čomu ich využijete nielen ako osušku, letnú deku, utierku alebo podložku pod dieťatko, ale takisto aj pri prebaľovaní. Bavlnené plienky znáša detská pokožka veľmi dobre a sami sa rozhodnete, či do nich budete dieťatko baliť ako kedysi rodičia balili nás, alebo stavíte na moderné doplnky, ako sú nepremokavé plienkové nohavičky. Tie sa vyrábajú v rôznych alebo univerzálnych veľkostiach a ich vnútro sa plní bavlnenými plienkami. Výhoda? Plienkové nohavičky a bavlnené plienky stačí oprať v dezinfekčnom prostriedku a netreba ich žehliť. Na cestách využijete nepremokavé vrecká na použité plienky.

Text a foto: PR