Máte radi kávu? Možno aj vaša pleť!

Možno ste niekedy počuli o veštení z kávovej usadeniny. Ešte väčšej popularite sa však v poslednej dobe teší kávový peeling. Čo to je a ako si ho jednoducho vyrobiť? Po prečítaní tohto článku už zaručene zvyšky kávy nikdy nevyhodíte!

Máte radi kávu? Možno aj vaša pleť!
(zdroj: unsplash.com)

Päť v jednom

Milujete popíjanie kávy natoľko, že by ste sa do nej najradšej celí ponorili? V skutočnosti to vôbec nie je zlý nápad. A ani nemusíte chodiť nikam do drogérie či obchodov s kozmetikou – naopak, kozmetike, ktorá imituje vôňu kávy, sa radšej oblúkom vyhnite. Účinky kávového peelingu, ktorý si kedykoľvek môžete vyrobiť aj doma, sú priam zázračné. Môže sa vám postarať o redukciu celulitídy, upokojenie podráždených miest, vymazanie tmavých kruhov pod očami či upokojenie pleti po opaľovaní.

Maska na tvár

Čo teda na takúto zázračnú zmes potrebujete? Stačí vám polovica šálky kávových zŕn alebo usadenej mletej kávy, pol šálky nesladeného kakaového prášku a jednu šálku plnotučného mlieka, plus šťava z citróna a med. V miske všetko zmiešajte a pridajte ešte lyžicu citrónovej šťavy (prípadne ak máte suchú pokožku, tak radšej olivový alebo mandľový olej) a lyžicu medu. Takúto zmes naneste na pokožku a nechajte zaschnúť, približne na 20 minút. Dávajte však pozor na to, aby sa nedostala na tenkú a citlivú pokožku očného okolia a ďalšie chúlostivé miesta.

Pre všetky vekové aj pleťové kategórie

Môžete vyskúšať aj čistý kávový peeling – v tom prípade stačí, ak si usadeniny z dobre pomletej kávy krúživými pohybmi vmasírujete do pokožky. Takýto prírodný peeling dokáže zlepšiť krvný obeh a odstrániť odumreté čiastočky kože. Veľkou výhodou je, že takýto kávový peeling je vhodný pre každý typ pleti a nezáleží ani na tom, či ide o mladšiu, alebo staršiu ženu. V prípade, že vám káva až tak nevonia, v obchode ho nájdete s rôznymi arómami, ako napríklad mätou, kokosom alebo citrusmi. Aplikujte ho vždy na odlíčenú a navlhčenú pleť, pretože inak by sa mohla poškriabať.