Dovolenka v Dubaji: Aké počasie tu je v zime, na čo si dať pozor a čo navštíviť?

O Prahe sa zvykne hovorí ako o meste snov, potom je však na mieste otázka: „Aké mesto je Dubaj?“ Táto metropola totiž hravo prekoná aj vaše najbláznivejšie predstavy či dokonca sny – stačí sa pozrieť prakticky kamkoľvek. Policajti tu hliadkujú v Lamborghini, nad hlavami sa vám týčia najvyššie budovy a hotely sveta, je tu postavený umelý ostrov v tvare palmy a to nehovoríme o všadeprítomnom luxuse. Rozmýšľate aj vy, že by ste si dopriali zimnú či zimno-jarnú dovolenku v Dubaji? Skvelá voľba, tento stručný sprievodca je presne pre vás.

Dovolenka v Dubaji: Aké počasie tu je v zime, na čo si dať pozor a čo navštíviť?

Zabávajte sa radšej na hoteli ako v uliciach

Vďaka výbornému spojeniu Dubaja s letiskom vo Viedni, no najmä v Bratislave sa táto destinácia stáva čoraz väčším lákadlom pre Slovákov. Niet sa čomu čudovať, na takýto výlet nepotrebujete ani víza – stačí vám cestovný pas platný ešte aspoň 6 mesiacov odo dňa vášho vstupu na územie SAE. Keď sme pri letisku, buďte opatrný s liekmi, platia tu totiž veľmi prísne pravidlá a ak medikamenty nevyhnutne nepotrebujete, nechajte ich radšej doma.

Dovolenka v Dubaji prináša aj svoje špecifiká, legislatíva v oblasti mravných deliktov je tu dosť prísna – minimálne na európske pomery. Nie je dovolené napríklad ani bozkávať sa svojím partnerom či partnerkou na verejnosti. Rovnako je zakázaná konzumácia alkoholu vo verejných priestoroch, preto si zábavu a nežné gestá radšej nechajte na priestory hotela. Tu je to v poriadku.

Dá sa tu okúpať v mori?

Ak ste sa rozhodli užiť si dovolenku v Dubaji počas našej zimy, istotne sa pýtate: „Dá sa kúpať v mori?“ To sa nepochybne dá, otázka je, aký pôžitok z toho budete mať – priemerná teplota mora v Dubaji je počas decembra 23 °C, s príchodom januára klesne o stupeň, dva a tak vydrží až do marca. More sa začne zahrievať na príjemnejšie teploty až v polovici apríla. Pre lepšiu predstavu, priemerná teplota mora na chorvátskom Hvare počas decembra je okolo 15 °C.

A čo sa týka teploty vzduchu, Dubaj je počas slovenskej zimy na tom veľmi príjemne – neovalí vás obrovská horúčava, skôr vás poteší príjemných decembrových 21 °C – v tomto mesiaci najvyššie teploty dosahujú 26 °C, najnižšie 16 °C. V nasledujúcich mesiacoch – január, február, marec – klesne priemerná teplota na 19 °C a pozvoľna rastie na 23 °C. Počas tohto obdobia je Dubaj ideálny na spoznávanie, prechádzky, užívanie si života. Samozrejme dá sa aj kúpať, zážitok porovnateľný s letnou dovolenkou to však nie je.

Dubaj – mesto veľkoleposti

Možno to znie ako klišé, no v Dubaji si príde na svoje každý, pri jeho veľkosti, no najmä veľkoleposti to však nie je žiadne prekvapenie. Máte radi architektúru a fascinuje vás, ako dokáže človek pokoriť prírodu? Najvyššia budova sveta, Burj Khalifa, so svojimi 830 metrami vám vyrazí dych. Nehovoriac o tých najvyšších a najluxusnejších hoteloch sveta, ktoré sa predháňajú v tom, ktorý vám učaruje viac. Alebo najväčšia spievajúca fontána na svete. Alebo jedno z najväčších nákupných centier na svete.

Pripočítajte k tomu obrovský, človekom vytvorený ostrov v tvare palmy – nad ním si môžete napríklad dopriať zoskok padákom. V prípade, že by vám chýbala slovenská zima, resp. dobrá lyžovačka, počas dovolenky v Dubaji si môžete aj zalyžovať. No a čo, že ste v púšti, krytý lyžiarsky svah tu je k dispozícii. Je už len na vás, čo si vyberiete.

Ak si chcete užívať Dubaj, o všetko ostatné – letenku, ubytovanie, vybavovanie – sa postaráme my. Navštívte stránku www.dubaj.sk a radi vám plánovanie dovolenky v tejto metropole uľahčíme.

Text a foto: PR