Sex tu bol odpradávna. Mnohí si mysleli, že chápu podstatu, preto informovali verejnosť o svojich zisteniach. Právne predpisy sú spísané v najstarších asýrskych zákonníkoch. V starovekom Ríme bol pohlavný styk zobrazovaný obrazmi.
Ako niečo hriešne a skazené
V stredoveku sa začal chápať ako niečo hriešne, skazené. Počas obdobia humanizmu na konci 17. Storočia pretrvávala sexuálna otvorenosť a tolerancia. Kresťanská pastorácia prisúdila sexu „znepokojivú záhadu“ a tajomno. Mladé devy si museli zakrývať nohy, aby nezvádzali k hriešnym myšlienkam. V 18. storočí v rámci osvietenstva došlo k uvoľneniu správania vnímaného ako mravné. Viac sexu bolo na vidieku.
V meste sa dbalo na dojem počestnosti
Podľa Kinseyho správy sa propagované sexuálne pravidlá a princípy morálky úplne rozchádzajú s bežnou praxou a predovšetkým uspokojujúce praxou pri pohlavnom styku. V 60. rokoch 20. storočia došlo k spoločenskej revolúcii vďaka hippies v USA, ktorá svojimi účinkami do 21. storočia vyprchala a predovšetkým aj v rámci boja s AIDS.
V rámci boja s AIDS, vzrastajúcemu vplyvu kresťanstva a islamu dochádza v Európe k silnému zhutneniu morálky a zmene pohľadu na pohlavné styk. Dnes sú už aj rôzne múzea, čo sa históriou sexu zaoberajú.
Foto: unsplash.com