Bojíte sa ísť na botox? Urobte si ho doma!

Vyzerať dobre aj s pribúdajúcim vekom nie je vôbec jednoduché. Či už stavíte na drahé kozmetické prípravky alebo dokonca rôzne kozmetické zákroky, výsledok nikdy nie je zaručený. Vrásky nám navyše spôsobuje aj pobyt na slnku, nadmerné fajčenie, konzumácia alkoholu alebo nesprávne stravovacie návyky. Ako s nimi zatočiť bez väčších výdavkov a zásahov do organizmu?

Bojíte sa ísť na botox? Urobte si ho doma!
(zdroj: unsplash.com)

Maska z toho, čo má v kuchyni každý

Ak sa vám nechce vyhadzovať každý mesiac peniaze na drahé masky, krémy či pleťové vody, vyskúšajte si urobiť domáci prírodný botox. Všetky ingrediencie možno rovno nájdete v kuchyni a nezaberie vám to ani veľa času. Navyše ak si masku vyrobíte doma, ušetríte svoju pleť všetkých zbytočných chemických prísad, ktoré jej nerobia dobre. Budete potrebovať len cca 200 ml vody, 1 polievkovú lyžicu kyslej smotany, 5 polievkových lyžíc čerstvej mrkvovej šťavy (najlepšie z domácej mrkvy a ak ju priamo nepestujete, kúpte ju radšej na trhu, než v supermarkete) a 1 polievkovú lyžicu kukuričného škrobu.

Pozor na oči

Ako prvé rozpustite kukuričný škrob v deci vody. Túto vodu prelejte do väčšej misky alebo hrnca, pridajte zvyšok, 100 ml vody, ale vriacej. Na sporáku miešajte túto zmes na miernom ohni, kým nezačne tuhnúť. Po odstavení zo sporáka ju nechajte vychladnúť, až tak do nej primiešajte kyslú smotanu a mrkvovú šťavu. Všetko dobre premiešajte, aby sa ingrediencie prepojili. Ešte pred nanesením tohto domáceho botoxu si však nezabudnite poriadne opláchnuť a umyť tvár vodou. Naniesť si ho môžete klasicky prstami, alebo aj pomocou kozmetického štetca. Dávajte pozor, aby sa vám zmes nedostala do očí, lebo by ich mohla nepríjemne zlepiť.

Narobte si botox na niekoľko týždňov

Masku si nechajte na tvári pol hodinu, maximálne 40 minút a následne ju umyte vlažnou vodou. Ideálne je aplikovať si ju každý deň pred spaním. Vyrobiť si jej však pokojne môžete viac, aby ste to nemuseli robiť každý deň. Výsledky by sa mali dostaviť po niekoľkých týždňoch. Práve vďaka kyslej smotane, ktorá sa považuje za superhydrátor, domáci botox urobí vašu pokožku hebkejšiu, pevnejšiu a lepšie hydratovanú. Pleťové masky obsahujúce smotanu sa odporúčajú aj pre tých, ktorí sa chcú zbaviť pieh, pretože smotana má bieliaci účinok. Mrkva je zasa, ako všetci vieme, bohatým zdrojom vitamínu A a je veľmi účinná pri liečbe rôznych kožných chorôb. V kombinácii s kukuričným škrobom, ktorý minimalizuje jemné linky a vyhladzuje mimické vrásky, tak ide o neinvazívny lifting tváre, ktorý si môžete užiť v pohodlí domova.