Ako začať s gélovými nechtami doma

Gélové nechty majú množstvo výhod. Dlho vám vydržia, takže nebudete musieť riešiť lakovanie nechtov trikrát týždenne. Spevňujú naše prírodné nechty, čo je vhodné najmä pre ženy, ktorým sa prirodzené nechty rýchlo lámu alebo pozdĺžne štiepia. Mnohé žienky tiež tvrdia, že ich gélové nechty odnaučili od obhrýzania nechtov.

V súčasnosti máte k dispozícii širokú škálu gélových lakov na nechty a obľúbenú sú na trhu aj kompletné sady na gélové nechty pre začiatočníkov. Čo všetko potrebujete, ak chcete začať s gélovými nechtami?

Na začiatok budete potrebovať:
• drievko na zatlačenie nechtovej kožičky
• pilník na skracovanie a na prebrúsenie prírodných nechtov
• tipy na nechty – teda umelé nechty
• lepidlo na tipy
• gilotínu na tipy
• štetec alebo kefku na nechty
• cleaner na čistenie gélových nechtov
• primer, teda podkladová báza na nanášanie gélu
• Claresa gélové laky
• plochý štetec
• UV lampa na gélové nechty

Vytváranie gélových nechtov s trochou cviku zvládnete aj v domácom prostredí, pokiaľ máte poruke tých správnych pomocníkov. Spoločne sa pozrieme na to, ako vznikajú v niekoľkých jednoduchých krokoch. Vybrali sme si gél laky Claresa s dlhou trvácnosťou, ktoré navyše vyzerajú veľmi dobre a sú ľahko aplikovateľné.

1.Dezinfekcia 
Či už upravujeme nechty sebe alebo niekomu inému, prvým krokom je dezinfekcia celých rúk – našich, aj tých, ktoré lakujeme. 

2. Odstránenie nechtovej kožičky 
Pomocou drievka, ideálne pomarančového, jemne zatlačíme kožičku na všetkých nechtoch. Aby sme to mohli urobiť čo najdokonalejšie, je potrebné najprv kožu zvlhčiť, napríklad pomocou odstraňovača nechtovej kožičky alebo pomocou krátkeho kúpeľu rúk v teplej vode so zmäkčujúcimi olejmi. Potom ruky dôkladne umyte a osušte. Nemali by byť mastné. Pokiaľ upravujete nechty inému človeku odporúčame nosiť pri tom gumené rukavice.

3. Úprava prírodných nechtov pilníkom
Prírodné nechty tvoria dôležitý podklad gélového laku. Preto ich najskôr upravíme pilníkom do želaného tvaru a potom ich jemnejšou stranou pilníka prebrúsime na povrchu, aby boli trochu drsnejšie. S týmto krokom to nepreháňajte, aby ste nechty veľmi nepoškodili. Potom nechty očistíme od prachu kefkou alebo štetcom.

Zdroj obrázka: freepik.com

4. Aplikujeme tipy na nechty
Najskôr vyberieme vhodné tipy na nechty. Dôležitá je ich šírka, musí sa presne zhodovať so šírkou prirodzeného nechtu. Prilepíme ich pomocou špeciálneho lepidla na tipy. Nesmie pod nimi vzniknúť vzduchová bublina, preto nanesieme lepidlo na umelý necht, priložíme ho, pritlačíme a niekoľko sekúnd podržíme.

Po úplnom zaschnutí tipy skrátime na želanú dĺžku pomocou gilotíny. Následne umelé nechty upravíme pilníkom a zvrchu jemne prebrúsime. Zabrúsime aj prechod medzi umelým nechtom a prirodzeným nechtom, dostratena. 

5. Očistenie nechtov a primer
Nechty očistíme od prachu kefkou alebo štetcom. Nanesieme na ne cleaner. Na prirodzený necht potom nanesieme primer, teda podkladovú bázu, vďaka ktorému gélový lak lepšie prilnie.

6. Nanesieme gélový lak
Ako prvý nanesieme gélový lak vo veľmi tenkej vrstve. Ak nám zatečie k nechtovej kožičke, odstránime ho drievkom. Nanášame plochým štetcom a necháme vytvrdnúť pod UV lampou 120 sekúnd. Potom nanesieme hrubšiu vrstvu. Najhrubšia by mala byť v strede nechta a smerom ku krajom tenšia. Ide o tzv. C tvar, ktorý zabezpečí, aby bol necht pružný a odolnejší. Opäť ho necháme vytvrdnúť.

7. Očistíme nechty
Keď gély tvrdnú, tvoria sa na nich lepkavé vrstvy. Ide o výpotok, ktorý zotierame buničinou a cleanerom, teda čističom gélu. Ak sú na nechte výrazne hrbolce alebo iné nerovnosti, odstránime ich pilníkom. Počas celého procesu si dávame pozor na to, aby sme zachovali C oblúk. Napokon nanesieme vrchný gél, ktorý nazývame aj finish a necháme ho vytvrdnúť 120 sekúnd.

Komerčný článok